About

BT sevdalısı bir ziraat mühendisi olarak 1999 yılında beri sektörde çalışmaktayım. O zamanlar popüler olan Visual Basic 6.0 ve ASP ile uygulamalar ve web siteleri geliştirdim. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte özellikle .NET ortamında Visual Basic ve C# ile proje geliştirmeye devam ettim. Son 5 yıldır çalışmalarımı cross platform üzerinde çözümler üretecek şekilde sürdürüyorum. Bu bağlamda mobile için Apache Cordova ve Xamarin, web için javascript ve typescript, sunucu tarafında Python ve NodeJS üzerinde yoğunlaşmış bulunuyorum. Veritabanı olarak büyük ölçekli kurumsal çözümler söz konusu olduğunda PostgreSQL, daha küçük çözümlerde MySql veya SQLite kullanıyorum.

Özgür yazılım ve bilgi paylaşımına gönülden inanan biri olarak bir yandan kişisel bloğumda tecrübelerimi yazarken diğer yandan github üzerinden açık kaynak kodlu projeler ile sektöre katkı sağlamaya çalışıyorum.

Dünyada ve ülkemizde Coğrafi Bilgi Sitemleri alanında yaşanan olumlu gelişmeleri dikkate alarak halen bu alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s